Państwa podróż do nas

Państwa podróż do nas – jak dotrzeć do Gran Nordre

Istnieje bardzo dużo różnych możliwości, aby dotrzeć do nas – pociągiem, samolotem, samochodem lub autobusem. W dalszej części nazwane są różne sposoby przyjazdu.
Podróż samochodem
W najlepszym przypadku urlop w Norwegii rozpoczyna się już w dniu przyjazdu. Sztuka polega na wybraniu najlepszej drogi dojazdu, uwzględniając własne potrzeby.
Ten, kto szuka najlepszej drogi do Norwegii, powinien najpierw pomyśleć o własnych potrzebach: Czy potrzebny będzie własny samochód, czy wynajmie się go na miejscu? Czy istotna jest wyjątkowo szybka podróż czy może jest mile widziana podróż z dodatkowymi przerwami ? Ile pieniędzy można i chce się wydać? Te czynniki wpływają na osobisty plan podróży. Ale nie ważne jak się podróżuje, urlop w naszym gospodarstwie jest wart każdej podróży.

Promem

Promem samochodowym można szybko i wygodnie dotrzeć do Norwegii. Ten sposób oszczędza część wyczerpującej podróży samochodem i pozwala na zwiedzanie Norwegii własnym samochodem. Od Kilonii do Oslo istnieje bezpośrednie połączenie promem z pomocą Color Line. To jest na pewno najmniej owiany stresem sposób podróżowania do Norwegii, gdyż prom wyrusza codziennie o 14 z Kilonii i Oslo, a dociera do miejsca docelowego o 10 następnego dnia. Podróżujący spędzają noc w zarezerwowanej , wg. własnych potrzeb kabinie i następnie wyspani, ruszają na urlop.
Alternatywą jest również Stenaline.de/Skandinavien z połączeniem promowym z Kilonii do Göteborg w cenie od 65 € plus opłaty za kabinę.

Własnym samochodem przez ląd

Podróż samochodem z Hamburga do Oslo trwa mniej więcej 12 godzin i prowadzi przez Flensburg do Danii. Z tego miejsca podróż prowadzi przez wyspę Fünen do miejscowości Nyborg, gdzie najdłuższy wiszący most w Europie, most Storebælt, łączy Fünen z wyspą Seeland. Następnie mijamy Kopenhagę i most Oresund do Szwecji, mijamy Malmo i jedziemy wzdłuż szwedzkiego wybrzeża w górę.
Od granicy norweskiej do Oslo pozostaje już tylko półtorej godziny jazdy. Tym sposobem udający się na urlop – już podczas podróży poznają dużo ciekawych rzeczy i w zależności od chęci , mogą również po drodze zwiedzać miasta.
Od Oslo do Snåsa zostaje później tylko ok. 666km lub 8-9 godzin jazdy E6 w stronę Nordkap przez najpiękniejsze norweskie krajobrazy.

Wynajętym samochodem

Podróż na własną rękę przez Norwegię – to jest prawdziwa wolność. Zapierająca dech natura i plan podróży według własnych upodobań. Z miejsca docelowego w Norwegii wyjeżdżacie Państwo spontanicznie w nieznaną podróż. To najlepszy sposób poznawania kraju. Dzięki wypożyczalni samochodów w Norwegii otrzyma się odpowiedni pojazd, oczywiście możemy dla Państwa to zorganizować.

Podróż pociągiem i autobusem

Ten, kto koniecznie chce podróżować drogą lądową, może przykładowo skorzystać z usług Firmy Touring, Eurolines
lub Berlin Linienbus i zarezerwować przejazd autobusem dalekobieżnym. Prosty przejazd z Hamburga (lub innych dużych miast) do Oslo kosztuje przykładowo ok. 100 Euro i trwa ok. 15 godzin.
Również podróż pociągiem z Hamburga do Oslo trwa ponad 14 godzin. Wszystkie trasy prowadzą przez Kopenhagę i Göteborg, przy czym przynajmniej w tych miastach konieczna jest przesiadka.
Z Oslo do Snåsa można podróżować bardzo komfortowo.
W komplecie z tanim biletem nocnym oferowane są : nadmuchiwana poduszka, stopery do uszu, kocyk filcowy i opaska na oczy. Informacje na temat norweskich kolei znajdą Państwo na www.nsb.no

Podróż samolotem

Temu, komu zależy jedna na szybkiej podróży a wystarczy mu mała ilość bagażu, może zdecydować się także na podróż samolotem. W ten sposób można się dostać na najbliższe lotnisko Trondheim Værnes za pomocą bezpośredniego lotu, który trwa np. 2 godziny z Berlina (od 45 Euro za lot). Ponadto linie lotnicze Norwegian, KLM, SAS, Air Berlin, Wideroe i Ryanair oferują loty do Norwegii.
Czasami poleca się  podróż łączoną – przelotem i koleją (np. lot do Oslo i pociąg nocny do Trondheim).
Do wyszukania lotu poleca się aplikacje skyscanner lub kayak, by móc wykorzystać pojedyncze możliwości kombinacji linii lotniczych.